Nasze sale

Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa działa w Krakowie już od 20 lat. Od 8 lat mamy siedzibę w budynku Szkoły Podstawowej nr 10, co pozwala naszym uczniom pracować w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się między różnymi salami w mieście. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy zagrożenie koronawirusem jest coraz większe.

Nasze warunki są kompletne i wyjątkowe – wszystkie sale znajdują się w osobnym skrzydle budynku szkoły. Korzystamy na wyłączność z dwóch dużych sal baletowych bardzo dobrze wyposażonych w specjalistyczną podłogę baletową, ogromne lustra od podłogi do sufitu, bukowe drążki do ćwiczeń z regulowaną wysokością specjalnie zaprojektowane do naszych sal oraz sprzęt muzyczny. Mamy również szatnię dla nauczycieli, szatnię dla uczniów, dwa magazyny ze wspaniałymi kostiumami baletowymi wykonanymi w pracowniach teatralnych. Ale największym naszym skarbem jest kadra – nasi pracownicy i nauczyciele na czele ze mgr Svetlaną Gaidą – znaną i powszechnie cenioną specjalistką w dziedzinie nauki baletu.