Krakowska Fundacja Kultury Baletowej

(organ prowadzący Krakowską Zawodową Szkołę Baletową)
została założona w 2002 r.

Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji:   Svetlana Gaida
Przewodniczący Rady Fundacji:  Andrzej Madej
Dyrektor Literacki:  Regina Taylor

Inspektor Ochrony Danych Osobowych  tel. 12 421-57-66  e-mail : odo.kfkb@onet.pl

Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju sztuki baletowej poprzez   edukację,  prezentację sztuki baletowej  i organizację innych przedsięwzięć kulturalnych.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

•     prowadzenie szkolenia baletowego w formie szkoły baletowej, studia baletowego, kursów, warsztatów tańca

•     organizowanie imprez i występów (m.in. cykliczne: Lato Baletowe, Krakowskie Impresje Baletowe, Warsztaty z różnych technik tańca)

•     prowadzenie Teatru Baletu, MaÅ‚ego Teatru Muzyczno – Baletowego i MaÅ‚ej SzkoÅ‚y Baletowej

•     dofinansowanie szkół, stowarzyszeń i innych organizacji zajmujących się kulturą baletową

•     organizowanie akcji edukacyjnych mających na celu upowszechnienie baletu w społeczeństwie

•     współpracę z krajowymi i zagranicznymi podmiotami i instytucjami w zakresie objętym celem Fundacji.

Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przygotowywane projekty artystyczne:

• Teatr Baletu: w roku 2009 na bazie absolwentów KZSzB oraz innych profesjonalnych szkół polskich i zagranicznych, w systemie konkursowym, zostaÅ‚ utworzony kameralny zespół baletowy Teatr Baletu z siedzibÄ… w Krakowie, który dziaÅ‚aÅ‚ w latach 2009 – 2012 prezentujÄ…c  repertuar klasyczny i nowoczesny. W planach kontynuacja dziaÅ‚alnoÅ›ci.

• Centrum PrzygotowaÅ„ do Polskich i MiÄ™dzynarodowych Konkursów Baletowych: Krakowska Fundacja Kultury Baletowej planuje powoÅ‚anie nowej instytucji – Centrum PrzygotowaÅ„ do Polskich i MiÄ™dzynarodowych Konkursów Baletowych. Celem Centrum bÄ™dzie poprawa warunków edukacji i prezentacji sztuki baletowej w Krakowie oraz stworzenie możliwoÅ›ci doskonalenia techniki baletowej dla polskich i zagranicznych tancerzy. W pracach Centrum zgÅ‚osili swój udziaÅ‚ wybitni tancerze i pedagodzy-choreografowie m.in. z Polski, Rosji, Litwy, BiaÅ‚orusi, BuÅ‚garii, Niemiec i Belgii.

• Kracow Foundation of Ballet Culture leads the Kracow Professional Ballet Academy. Purpose of foundation is advancement, development and evolution of ballet art, through organizing education, presention of ballet art and organization of other cultural venture.

Krakowska Fundacja Kultury  Baletowej jest otwarta na współpracę z innymi stowarzyszeniami i podmiotami.

To pamiÄ…tka z wystÄ™pów uczniów KZSzB w ramach współpracy z FundacjÄ… Anny Dymnej „Mimo Wszystko”: