Informacje nt. działania KZSzB

Szanowni Państwo

W obliczu nieustÄ™pujÄ…cej pandemii koronawirusa oraz rozpoczynania w tych trudnych warunkach nowego roku szkolnego, wszystkim nam nasuwajÄ… siÄ™ pytania i wÄ…tpliwoÅ›ci, jak bÄ™dzie wyglÄ…daÅ‚a nauka i praca szkoÅ‚y. Zapewne niedaleka przyszÅ‚ość pokaże, jak system zadziaÅ‚a w szkoÅ‚ach ogólnoksztaÅ‚cÄ…cych – tutaj chcemy przekazać najważniejsze informacje dotyczÄ…ce Krakowskiej Zawodowej SzkoÅ‚y Baletowej.

Jesteśmy profesjonalną szkołą poszukującą młodych talentów działającą non profit.

Najlepsi uczniowie mogą uzyskać stypendium fundowane przez organ prowadzący szkoły – Krakowską Fundację Kultury Baletowej.

Nasze pomieszczenia znajdują się w budynku Szkoły Podstawowej nr 10. Budynek jest jasny, przestronny, systematycznie konserwowany i remontowany. Dyrekcja SP 10 bardzo dba o czystość, a obecnie dodatkowo o dezynfekcję wszystkich pomieszczeń i stosuje wszystkie inne środki bezpieczeństwa zalecane przez MEN, MZ i GIS.

Nasze sale (2 sale baletowe, sala lekcyjna, sekretariat, gabinet dyrektora, szatnia i WC damski i męski) znajdują się w osobnym skrzydle na III piętrze i są wykorzystywane tylko przez nas. Inne osoby nie mają do nich dostępu.

SzkoÅ‚a Podstawowa nr 10 jest pod wzglÄ™dem liczby uczniów szkoÅ‚Ä… niedużą i koÅ„czy swoje lekcje najpóźniej o 15.00 – nasze zajÄ™cia rozpoczynajÄ… siÄ™ od 16.00 – stÄ…d nasi uczniowie nie majÄ… kontaktu z nauczycielami i uczniami SP 10 lub innymi osobami.

Sale, z których korzystamy, są bardzo dobrze wyposażone specjalnie na potrzeby szkoły baletowej, a nauczyciele to osoby z wieloletnim doświadczeniem i bardzo odpowiedzialne.

Zgodnie z zaleceniami MEN, MZ i GIS wszystkie nasze sale są regularnie wietrzone i poddawane dezynfekcji, a pracownicy i nauczyciele zaopatrzeni w środki ochrony osobistej.

Dodatkowym czynnikiem ochronnym jest mała liczebność grup – tylko do 7 uczniów, co zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo nauki i pracy.

Jak zatem widać, mimo niewątpliwie trudnego dla wszystkich czasu, nasza szkoła jest przygotowana najlepiej jak jest to możliwe i jesteśmy przekonani, że będziemy spokojnie i bezpiecznie pracować z Państwa dziećmi.

Życzymy sobie i Państwu szybkiego opanowania epidemii i udanego roku szkolnego.

Zapraszamy na uzupełniającą rekrutację i zapisy na rok szkolny 2020/2021 .