Fundacja Dance to Be

Szanowni Państwo

Pragniemy przybliżyć Państwu profil i cele działania Fundacji Dance to Be założonej w 2018 r. przez rodziców Stanisława Węgrzyna – naszego byłego ucznia, a obecnie tancerza The Royal Ballet w Opera House w Londynie.

Fundacja powstała na bazie doświadczeń rodziców Stanisława Węgrzyna zdobytych podczas jego baletowej edukacji. A ta edukacja zaczęła się właśnie w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej, gdzie Stanisław stawiał swoje pierwsze kroki w nauce baletu i gdzie zbudował mocny fundament pod obecne sukcesy zawodowe i artystyczne. Następnie kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz – po sukcesach na konkursach baletowych w Gdańsku, Szczecinie i Rydze – otrzymał stypendium i kształcił się w Monachium Ballet-Academy University of Music and Performing Arts.

W tym czasie brał udział w Young American Grand Prix New York ( zajął 2 miejsce ) oraz w prestiżowym konkursie baletowym Prix de Lausanne , którego został laureatem.

Wszystko to pozwoliło mu po skończeniu szkoły na podjęcie pracy w The Royal Ballet w Londynie, gdzie nadal rozwija swój talent i realizuje pasję swojego życia.

Droga do takich sukcesów – jak to zwykle bywa – nie była usłana różami. Stanisław Węgrzyn wykonał przez lata nauki ogromną pracę i w swoją pasję wkładał całe swoje życie.

I zapewne nie osiągnąłby tego wszystkiego bez wsparcia rodziny i Rodziców, którzy razem z nim „dorastali” do baletu i poznali na własnej skórze trudności i koszty tego procesu.

Dlatego teraz chcą oni wspierać utalentowaną baletowo młodzież i ich rodziny, bo wiedzą, że na sukces młodego człowieka w tej dziedzinie składa się nie tylko jego własna praca i zaangażowanie, ale również nieustająca pomoc jego rodziny, tak w sferze psychicznej, jak i finansowej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przedstawionymi materiałami.

Do Rodziców o Fundacji