Kadra

W Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej zatrudnieni są specjaliści z odpowiednimi kwalifikacjami dla szkół publicznych oraz pedagodzy z różnych krajów Europy:
mgr Svetlana Gaida – wiodący pedagog KZSzB, absolwentka Białoruskiego
Państwowego Choreograficznego Collage,u w Mińsku i Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej
w Moskwie (GITIS) dyplom pedagoga – choreografa z wyróżnieniem (różne techniki tańca,
repertuar sceniczny, wiedza o tańcu), założycielka Krakowskiej Fundacji Kultury Baletowej i jej prezes, dyrektor KZSzB

Anna Sufryda – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, wieloletnia
solistka Polskiego Teatru Tańca, pedagog i choreograf Baletu Poznańskiego (t.klasyczny,
t.współczesny, repertuar sceniczny)

Renata Godek – absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie, solistka baletu Opery
Krakowskiej w Krakowie ( zezwolenie MKiDN na pracę w szkole o uprawnieniach szkoły
publicznej) (t.klasyczny, repertuar sceniczny)

Jurijus Mielnikovas – absolwent Akademii Baletowej w Moskwie, pedagog Państwowej Szkoły
Sztuki M.K.Ciurlionis w Wilnie (t.klasyczny, t.charakterystyczny, partnerowanie – zajęcia
warsztatowe

Maria Czubernat-GródekAnna Jarecka – rytmika,  umuzykalnienie, audycje muzyczne, interpretacje muzyczno-ruchowe.

Współpracowali z nami:

Agnieszka Narewska – absolwentka KZSzB i Uniwersytetu  Muzycznego w Warszawie (t.klasyczny, t.ludowy i charakterystyczny, audycje muzyczne, interpretacja muzyczno-ruchowa, repertuar sceniczny, wiedza o tańcu )

Anna Śmiganowska – pedagog, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Swoje kwalifikacje podnosiła w ramach czteroletniej umowy szkoleniowej zawartej ze Śląskim Teatrem Tańca, finansowanej przez Fundację Batorego. Wykładowca na studiach podyplomowych Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od 15 lat nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu. Autorka licznych układów choreograficznych prezentowanych na konkursach baletowych i koncertach szkolnych.

Andrej Karacincev – absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Permie (Rosja) i Studiów Pedagogicznych w Berlinie, pedagog-choreograf w Thuringische Ballett Theater w Gerze
(Niemcy) (t.klasyczny, t.współczesny, partnerowanie, jazz – zajęcia warsztatowe)

Anna Barańska – pedagog tańca ludowego, wieloletnia solistka Zespołu Pieśni i Tańca „Nowa Huta”

Magdalena Kopała – pedagog rytmiki, umuzykalniania i audycji muzycznych, akompaniator, mgr sztuki

Oleg Sznicar – pedagog, akompaniator, absolwent Państwowego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, mgr sztuki – specjalność: fortepian

Lidia Ciesielska – pedagog rytmiki, umuzykalniania i audycji muzycznych, akompaniator, mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, artysta muzyk-instrumentalista

Katarzyna Stochalska – pedagog wychowania plastycznego i wiedzy o kulturze (przedmioty nad obowiązkowe)

Krakowska Zawodowa Szkoła Baletowa współpracuje z :
• Białoruskim Państwowym Collage’m Choreograficznym z Mińska (Białoruś)
• Palucca Schule z Drezna (Niemcy)
• Państwową Szkołą Baletową z Wilna (Litwa)
• Szkołą Baletową z Rygi (Łotwa)
• Szkołą Baletowa z Caliari (Włochy)
• Wzorcowym Zespołem Choreograficznym „Żemczużyna” z Mińska (Białoruś)
• Państwową Szkołą Baletową z Saratowa (Rosja)
• Państwowymi Szkołami Muzycznymi w Krakowie
Szkoła prowadzi także niezwykłe zajęcia z różnych technik tańca dla wszystkich chętnych niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.
Krakow Professional Ballet Academy is the only such ballet school with the status of a state school. The school was established in 1999. It is the only such type school in Poland. Academy graduates following the passing of a state examination receive a state diploma as a professional dance artist. This enables them to study further in the fields of teaching, choreography, stage management etc.