Informacje

Krakowska Zawodowa SzkoÅ‚a Baletowa (KZSzB) o uprawnieniach szkoÅ‚y publicznej – dla dzieci od 9 lat.

Przy KZSzB dziaÅ‚a również MaÅ‚a SzkoÅ‚a Baletowa – dla dzieci od 4 lat.

Uwaga! Dzieci w wieku 7 i 8 lat zapraszamy do klasy przygotowawczej do KZSzB!

Organem prowadzącym Szkołę jest Krakowska Fundacja Kultury Baletowej, założona przez Panią Svetlanę Gaidę, która jest również dyrektorem i wiodącym pedagogiem Szkoły.

ZajÄ™cia odbywajÄ… siÄ™ w godzinach popoÅ‚udniowych – nasi uczniowie uczÄ™szczajÄ… do różnych szkół ogólnoksztaÅ‚cÄ…cych, zaÅ› w KZSzB uczÄ… siÄ™ specjalistycznych przedmiotów zawodowych.

Program przedmiotów zawodowych odpowiada programowi państwowej ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Klasy są nieliczne, mają nie więcej niż 10 uczniów, zatem są to zajęcia zindywidualizowane. Daje to możliwość uzyskania dyplomu tancerza uczniom o różnych predyspozycjach i możliwościach.

Dla najlepszych uczniów przyznawane są stypendia.

W toku nauczania wykładanych jest 13 przedmiotów takich jak:
•taniec klasyczny,
•taniec ludowy i charakterystyczny,
•taniec historyczny,
•taniec współczesny,
•partnerowanie,
•techniki uzupeÅ‚niajÄ…ce m.in.”barre au sol”,
•interpretacja muzyczno-ruchowa,
•rytmika,
•umuzykalnienie,
•audycje muzyczne,
•wiedza o tańcu,
•repertuar sceniczny,

Warunki podjęcia nauki (patrz : REKRUTACJA)

Cel działalności Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej:
•Przygotowanie absolwentów do pracy w zawodzie tancerza, w sposób umożliwiający potwierdzenie ich kompetencji zdaniem egzaminu przed państwową komisją kwalifikacyjną.
•Przygotowanie uczniów do dalszych studiów (pedagog, choreograf, reżyser itp.)
•Utworzenie i rozwój profesjonalnego Teatru Baletu z siedzibą w Krakowie, którego podstawowe kadry stanowiliby absolwenci Szkoły.
•Umożliwienie zdobycia wykształcenia pozwalającego zaistnieć na rynku pracy w tym zawodzie.

Dotychczasowe osiągnięcia Szkoły:
•Szkoła jest organizatorem cyklicznych międzynarodowych spotkań baletowych: Krakowskich Impresji Baletowych i Lata Baletowego.
•Utworzenie dzieciÄ™cego Teatru Baletowego (obecnie MaÅ‚y Teatr Muzyczno-Baletowy) – wystÄ™pujÄ… w nim uczniowie KZSzB i maÅ‚ej SzkoÅ‚y Baletowej dziaÅ‚ajÄ…cej przy szkole.
•Uczniowie biorą udział w licznych wyjazdach, spotkaniach, szkoleniach, imprezach, warsztatach i wymianach międzynarodowych.
•Uczniowie i absolwenci szkoÅ‚y sÄ… dyplomantami II MiÄ™dzynarodowego DzieciÄ™cego Festiwalu TaÅ„ca „Dancing Olymp” w Berlinie, wystÄ™powali m.in. na konkursach Danza di Fiera we Florencji, World Ballet Competition w Sibiu (Rumunia), Konkursie baletowym w Grass (Francja).
•Organizowanie warsztatów, szkoleń i spotkań.
•Współpraca z profesjonalnymi szkołami baletowymi i artystycznymi oraz zespołami artystycznymi.
•Stała współpraca z MKiDN, UMK i UM
•Współpraca z uznanymi nauczycielami z kraju i zagranicy.
•DziaÅ‚alność charytatywna – przedstawienia dla dzieci z Domów Dziecka i OÅ›rodków Pomocy SpoÅ‚ecznej.

6 - X1CFfDR 5 - CsJCwav 4 - lUbKUYy