EnglishPolish
Sprawozdanie z konkursu

30 IV 2015 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej o uprawniach szkoły publicznej, odbył się II Szkolny Konkurs Choreograficzny.
Przewodniczący Komisji : Dyrektor – Svetlana Gaida.
Jury w składzie nauczycieli KZSzB: Renata Godek, Agnieszka Narewska i Anna Dziedzic oceniało sześć prac konkursowych:
1.Księżycowa nostalgia, chor. Lilianna Krężołek (kl. I)
2.Nad Jeziorem, chor. Alicja Bigosińska (kl. I)
3.Przebudzenie, chor. Aurelia Zaleska (kl. IV)
4.Kwiecisty kujawiak, chor. Maria Koza i Wiktoria Sieracka (kl. V)
5.Zabłąkane dusze, chor. Klaudia Baran, Kinga Zębalska, Marta Zębalska, Ewelina Wszołek (kl. VII)
6.Flash mob, chor. Klaudia Baran, Kinga Zębalska, Marta Zębalska (kl. VII)
Uczniowie prezentowali zarówno etiudy solowe jak i tańce zespołowe, wykorzystując w swoich układach technikę tańca klasycznego, ludowego lub/i współczesnego. Młodzież podeszła do zaproponowanego im zadania z dużym entuzjazmem i z ochotą sprawdzenia się w tej dziedzinie działalności artystycznej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, iż konkurs choreograficzny wpisze się na stałe do kalendarza imprez i występów Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej. Laureatkami II Konkursu Choreograficznego zostały uczennice klasy V: Maria Koza i Wiktoria Sieracka, których układ zostanie zaprezentowany na tegorocznym VIII Lecie Baletowym. Drugie miejsce zajęły uczennice kl. VII : Klaudia Baran, Marta Zębalska, Kinga Zębalska i Ewelina Wszołek układemZabłąkane dusze. Trzecim miejscem został nagrodzony układ uczennicy klasy I Lilianny Krężołek Księżycowa nostalgia .1

NEWSLETTER


Imię
Email