EnglishPolish
Próby do ‚Baletu o Kawie” z udziałem naszych uczniów!

Spektakl Balet o kawiewpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie w warstwie fabularnej i muzycznej nawiązuje do słynnej „Kantaty o kawie” Jana Sebastiana Bacha. Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Dzieci, występujące w spektaklu jako ziarenka kawy, nadają mu niepowtarzalnego uroku.

Balet o kawie” to jedno z najpopularniejszych przedstawień Baletu Cracovia Danza.

Spektakl był wystawiany w wielu miastach Polski, a także między innymi we Francji i Niemczech. W roku 2014 został uhonorowany przez portal Czas Dzieci Złotym Słonecznikiem w kategorii muzyka.

Inscenizacja i choreografia: Romana Agnel

Asystent choreografa: Dariusz Brojek

Scenografia i kostiumy: Monika Polak-Luścińska

Muzyka: Jan Sebastian Bach (wybór z Suit Orkiestrowych, aria Lizy z Kantaty o kawie)

W spektaklu udział biorą: tancerze Baletu Cracovia Danza oraz uczniowie Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej.

Spektakl już 21 lutego w Teatrze Variete!

688050_net_kawa11_68Cracovia Danza_Balet o kawie_2_fot. Ilja Van de PavertCracovia Danza_Balet o kawie3_grudzień2013_fot. Ilja Van de PavertCracovia Danza_Balet o kawie8_grudzień2013_fot. Ilja Van de Pavert mniejsze

NEWSLETTER


Imię
Email