Mała szkoła baletowa

Mała Szkoła Baletowa

Przy Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej dziaÅ‚a MaÅ‚a SzkoÅ‚a Baletowa, która oferuje zajÄ™cia dla dzieci od lat 4. Głównym celem jest przygotowanie dzieci do nauki w szkole baletowej. Dzieci wystÄ™pujÄ… także w spektaklach MaÅ‚ego Teatru Muzyczno – Baletowego.

Celem zajęć jest:
•wyrobienie u dzieci nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała,
•poprawa sprawności fizycznej,
•rozwinięcie poprawnej koordynacji ruchowej, muzykalności, wyrazu,
•nauka zapamiÄ™tania taÅ„ca – poprzez zapoznanie z prostymi elementami tanecznymi, a nastÄ™pnie z krótkimi kombinacjami z nich zÅ‚ożonych,
•wyrobienie nawyku zespołowego działania i sprawnego poruszania się w przestrzeni (umiejętność zachowania równych odległości i utrzymania rysunku tańca).

W programie:
•podstawy tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego, współczesnego, historycznego,
•zajÄ™cia rytmiczno – taneczne,
•gimnastyka rozciÄ…gajÄ…co – uzupeÅ‚niajÄ…ca (technika „barre au sol”),
•zasady prawidłowego oddychania w tańcu,
•zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 45 min..
Dzieci z MaÅ‚ej SzkoÅ‚y Baletowej biorÄ… udziaÅ‚ we wszystkich warsztatach, spotkaniach miÄ™dzynarodowych, wystÄ™pach organizowanych przez KZSzB. WystÄ™pujÄ… też z uczniami KZSzB w MaÅ‚ym Teatrze Muzyczno-Baletowym. Mali tancerze mieli okazjÄ™ zaprezentować swoje umiejÄ™tnoÅ›ci m.in. w Teatrze „Groteska”, Teatrze Ludowym, PWST, NCK, Centrum Kultury Katolickiej.

Zapraszamy małych tancerzy i baletnice na ciekawe zajęcia baletowe w naszej szkole w nadchodzącym roku szkolnym 2023/2024.

Zapisy już trwajÄ…. Dodatkowe informacje pod telefonem 12 421-57-66 (pn. – pt. 17.30 – 20.00) , tel. kom. 788-685-452 lub na adres : svetlana_gaida@poczta.onet.pl

Zaczynamy 12 września o 17.30.

Zachęcamy do udziału !

A Litlle Ballet Academy teaching children as young as four, is attached to the Academy. Students as part of their education take part in shows of the Little Musical-Ballet Theater.

DSCF5663 6 - QmFMEyC 2 - X9Qp6Ea 1 - KXyoAI4 5 - fgryGIP