II Szkolny Konkurs Choreograficzny

SPRAWOZDANIE Z KONKURSU

1kTCtNA A8fZij8 dxvxO7o

30 IV 2015 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej o uprawnieniach szkoły publicznej, odbył się II Szkolny Konkurs Choreograficzny.
Przewodniczący Komisji : Dyrektor – Svetlana Gaida.
Jury w składzie nauczycieli KZSzB: Renata Godek, Agnieszka Narewska i Anna Dziedzic oceniało sześć prac konkursowych:
1.Księżycowa nostalgia, chor. Lilianna Krężołek (kl. I)
2.Nad Jeziorem, chor. Alicja Bigosińska (kl. I)
3.Przebudzenie, chor. Aurelia Zaleska (kl. IV)
4.Kwiecisty kujawiak, chor. Maria Koza i Wiktoria Sieracka (kl. V)
5.Zabłąkane dusze, chor. Klaudia Baran, Kinga Zębalska, Marta Zębalska, Ewelina Wszołek (kl. VII)
6.Flash mob, chor. Klaudia Baran, Kinga Zębalska, Marta Zębalska (kl. VII)

Uczniowie prezentowali zarówno etiudy solowe jak i taÅ„ce zespoÅ‚owe, wykorzystujÄ…c w swoich ukÅ‚adach technikÄ™ taÅ„ca klasycznego, ludowego lub/i współczesnego. MÅ‚odzież podeszÅ‚a do zaproponowanego im zadania z dużym entuzjazmem i z ochotÄ… sprawdzenia siÄ™ w tej dziedzinie dziaÅ‚alnoÅ›ci artystycznej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadziejÄ™, iż konkurs choreograficzny wpisze siÄ™ na staÅ‚e do kalendarza imprez i wystÄ™pów Krakowskiej Zawodowej SzkoÅ‚y Baletowej. Laureatkami II Konkursu Choreograficznego zostaÅ‚y uczennice klasy V: Maria Koza i Wiktoria Sieracka, których ukÅ‚ad zostanie zaprezentowany na tegorocznym VIII Lecie Baletowym. Drugie miejsce zajęły uczennice kl. VII : Klaudia Baran, Marta ZÄ™balska, Kinga ZÄ™balska i Ewelina WszoÅ‚ek ukÅ‚adem „ZabÅ‚Ä…kane dusze”. Trzecim miejscem zostaÅ‚ nagrodzony ukÅ‚ad uczennicy klasy I Lilianny KrężoÅ‚ek Księżycowa nostalgia .