I KONKURS SCENOGRAFII BALETOWEJ

SzkoÅ‚a baletowa jest szkoÅ‚Ä… artystycznÄ…, wiÄ™c to nie tylko taniec – ksztaÅ‚cimy naszych uczniów wszechstronnie, rozbudzajÄ…c w nich ogólnÄ… wrażliwość artystycznÄ…, gdyż tego wymaga dzisiejszy Å›wiat profesjonalnego baletu. Taki cel przyÅ›wiecaÅ‚ organizacji I Szkolnego Konkursu Scenografii Baletowej, który w tym roku inspirowany byÅ‚ spektaklem „Ognisty Ptak” w choreografii MichaiÅ‚a Fokina, który uczniowie szkoÅ‚y oglÄ…dali podczas tournee w Londynie. Bajkowe libretto i piÄ™kna choreografia stwarzajÄ… szerokie pole do rozwijania wyobraźni uczniów niezależnie od wieku. Uczestnicy konkursu – uczniowie wszystkich klas Krakowskiej Zawodowej SzkoÅ‚y Baletowej – mieli za zadanie wykonać projekt scenografii, kostiumu lub jakiejÅ› jego części dla wybranej postaci baletu w dowolnej technice.
12 stycznia komisyjnie oceniono złożone prace i przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Klaudia Baran (klasa VII)
II miejsce – Marta Zębalska (klasa VII)
III miejsce – Alicja Bigosińska (klasa I)
Nagroda specjalna za kreatywność – Lilianna Krężołek (klasa I).

dxvxO7o 1kTCtNA A8fZij8