EnglishPolish
I KONKURS SCENOGRAFII BALETOWEJ

Szkoła baletowa jest szkołą artystyczną, więc to nie tylko taniec – kształcimy naszych uczniów wszechstronnie, rozbudzając w nich ogólną wrażliwość artystyczną, gdyż tego wymaga dzisiejszy świat profesjonalnego baletu. Taki cel przyświecał organizacji I Szkolnego Konkursu Scenografii Baletowej, który w tym roku inspirowany był spektaklem „Ognisty Ptak” w choreografii Michaiła Fokina, który uczniowie szkoły oglądali podczas tournee w Londynie. Bajkowe libretto i piękna choreografia stwarzają szerokie pole do rozwijania wyobraźni uczniów niezależnie od wieku. Uczestnicy konkursu – uczniowie wszystkich klas Krakowskiej Zawodowej Szkoły Baletowej – mieli za zadanie wykonać projekt scenografii, kostiumu lub jakiejś jego części dla wybranej postaci baletu w dowolnej technice.
12 stycznia komisyjnie oceniono złożone prace i przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Klaudia Baran (klasa VII)
II miejsce – Marta Zębalska (klasa VII)
III miejsce – Alicja Bigosińska (klasa I)
Nagroda specjalna za kreatywność – Lilianna Krężołek (klasa I).

dxvxO7o 1kTCtNA A8fZij8

NEWSLETTER


Imię
Email