Nasza uczennica stypendystkÄ… Krakowa!

nagroda-ewelina-stypendium-mk1l4Fugh

Z przyjemnoÅ›ciÄ… informujemy, że Ewelina WszoÅ‚ek, uczennica IX klasy Krakowskiej Zawodowej SzkoÅ‚y Baletowej o uprawnieniach szkoÅ‚y publicznej, zostaÅ‚a jednÄ… ze stypendystek tegorocznego Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Uroczyste wrÄ™czenie nagród przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego miaÅ‚o miejsce 26 wrzeÅ›nia br. w piÄ™knej Sali Fontany w PaÅ‚acu Krzysztofory. Ewelina WszoÅ‚ek dziÄ™ki znakomitemu przygotowaniu przez nauczycieli szkoÅ‚y – Svetlany Gaidy i Anny Sufrydy – już trzeci raz bÄ™dzie braÅ‚a udziaÅ‚ w miÄ™dzynarodowym konkursie baletowym. Poprzednio z sukcesami zaprezentowaÅ‚a siÄ™ na MiÄ™dzynarodowym Konkursie Danza di Fiera we Florencji (2014 r.) oraz w Worldballetcompetition w Sibiu (2015 Rumunia), a tym razem w październiku w Grass we Francji. Podczas konkursu bÄ™dzie pokazana lekcja z taÅ„ca klasycznego oraz dwie wariacje : Klasyczna Wariacja z baletu „Paquita” Ludwiga Minkusa i Lizy z baletu „Córka źle strzeżona” Petera Ludwiga Hertela,  a także Współczesna Wariacja ,,S” autorstwa Anny Sufrydy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!